आर्ष खबर

विदेश

भारतले गौतम बुद्ब अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बनाउने

भारत । भारतले लुम्बिनी छेउमा रहेको कुशीनगर विमानस्थललाई गौतम बुद्ब अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बनाउने भएको छ ।

मन्त्रिपरिषद बैठकले कुशीनगर विमानस्थललाई अन्तर्राष्ट्रिय विमान बनाउनलाई अनुमोदन गरेको हो। कुशीनगर उत्तर प्रदेशको ५० किलोमिटरमा रहेको छ। यस क्षेत्रमा बौद्ध धर्मावलम्बीका संस्कृति झल्काउने विशेषता रहेको र यो विमानस्थल लुम्बिनीको कपिलबस्तुमा आसपासमा रहेको छ। कुशीनगर विमानस्थलबाट राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय पर्यटक आउने विश्वास गरिएको छ। यस क्षेत्रलाई बौद्ब धर्मावलम्बीको पवित्र स्थलको रुपमा पनि लिइएको छ।

Related posts

पाकिस्तानमा सैनिक विमान दुर्घटना, १७ जनाको मृत्यु

Aarsha Khabar

भारतमा एक हजार बढी सुरक्षाकर्मीमा कोरोना संक्रमण

Aarsha Khabar

अमेरिकामा अगस्टसम्म १ लाख ४७ हजार मानिसको मृत्यु हुनेसक्ने

Aarsha Khabar